Budoucnost Baníku je i naší budoucností! DOPLNĚNO

11. 6. 2018

TAKŽE VICEMISTŘI!!! Přesto vám všem (klukům i trenérům a i těm “vzadu”, kteří se starají o výchovu našich nadějí) moc děkujeme a gratulujeme. To čeho jste dosáhli vám časem dojde, máte být na co hrdi. A my se na vás už moc těšíme v prvním mužstvu.

http://www.fcb.cz/clanek.asp?id=Zaci-U14-a-U15-jsou-republikovymi-vicemistry-7554

Naši mladí fotbalisti (U14 a U15) budou zítra v Praze bojovat o národní tituly (podrobnosti jsou uvedeny níže v textu, který byl kompletně a bez úprav převzat z oficiálního webu FCB). Spolek tyto mládežnické kategorie sleduje a snaží se je alespoň trochu finančně podporovat (konkrétně U15). Klukům držíme palce a doufáme, že se nám i letošní příspěvek přes určité komunikační problémy nakonec podaří poslat tam kam patří, tedy k naší budoucnosti na hřišti i na tribunách.

Žáci budou bojovat o republikový titul

Úterý bude velkým dnem pro baníkovské žáky – patnáctka i čtrnáctka totiž ovládly Moravskoslezskou ligu žáků a v úterý se v Praze utkají o národní tituly se Slavií.

Zatímco čtrnáctka už měla titul v kapse, patnáctka v posledním kole potřebovala výhrou nad Jihlavou odrazit dotírající Sigmu Olomouc. Svěřenci trenérů Šubrta a Macíka s Vysočinou ale už po devíti minutách vedli 3:0 a nakonec soupeře deklasovali 9:0.

„V celém utkání jsme jasně herně dominovali a svou převahu jsme dokázali vyjádřit i střelecky. Kluky chválíme za neustálou akivitu, chuť útočit a ohrožovat branku soupeře až do poslední minuty. I díky této vlastnosti, a to nejen v tomto utkání, ale v celé sezóně, si zasloužili možnost utkat se o titul mistra republiky ve své kategorii. Moc jim k tomu gratulujeme a přejeme jim, ať si utkání proti Slavii Praha užijí,“ hodnotili zápas oba trenéři.

Republikové finále se bude hrát v úterý na hřišti Aritmy Praha – čtrnáctky Baníku a Slavie změří síly od 10:30, patnáctky pak od 12:30.