70/40 let Chebu!

18. 2. 2021

70 let chebské Hvězdy a 40 let vzájemného přátelství – i to přináší rok 2021! 

Počátek družby s fanoušky RH Cheb (tehdejší název klubu) se datuje k roku 1981. Jedná se o jedinou družbu v pravém slova smyslu, kterou jsme kdy na území Česka měli. Při vzájemných zápasech se konaly i několikadenní chlastačky a organizovaly se fotbálky fanoušků. Na stadionu se stálo vedle sebe, nebo rovnou ve společném kotli. Vzájemně jsme své kluby podporovali i při utkáních proti jiným soupeřům, i když to v minulých dekádách nebylo pravidlem. Vysvětlení je jednoduché – vzdálenost a stejná ligová soutěž podobné návštěvy komplikovaly, jelikož jsme hráli v podobných časech.

V roce 1996 zmizel Cheb z prvoligové mapy – klub kvůli finančním problémům prakticky zanikl. Fanoušci samozřejmě zůstali a čas od času se objevovali při výjezdech Baníku – hlavně v Čechách. Jejich prapor v té době držela skupinka z Mariánských Lázní, která byla jednoznačně nejaktivnější. Chebáci časem založili fanclub pod názvem „Chebská Brigáda“ a ruku v ruce s tím vzrostla i jejich výjezdová aktivita. Kromě toho se znovu objevovali na zápasech svého klubu, který povstal z popela. V průběhu let několikrát změnil název a v současnosti působí v divizi pod názvem FK HVĚZDA CHEB.

V současnosti jsou Chebáci považováni spíše za fanclub Baníku, i když někteří (obzvláště starší) fanoušci Cheb nadále berou jako družbu. A není to vlastně jedno? Faktem je, že s jejich účastí můžeme počítat téměř při každém výjezdu do Čech a nezřídka zavítají také do Ostravy, což je výstraha pro játra nejednoho Chachara. Nezbývá než přát nám i Chebákům, aby v západočeském městě Baník zůstal populárním klubem i nadále. Takže mladí, buďte pokračovateli této tradice a až potkáte Chebáka, starejte se o něj jako o svého!