Velice povedený baníkovský kvíz

15. 10. 2016

Sedm družstev se sešlo ve čtvrtečním podvečeru v porubské restauraci Olympia, aby se pobavilo při baníkovském kvízu připraveném Richardem Trávníčkem. Hned ze začátku je třeba říci, že akce se velice povedla a Ríšovi letí ještě jednou velký dík.

V několikakolovém klání, které bylo rozděleno na různá témata týkající se Baníku, jeho historie i současnosti, padaly velice zajímavé otázky. Při mnohých bylo třeba žhavit mozkové závity více, při jiných méně a u některých dostala naopak nejvíce zabrat bránice. Zkuste si rychle vzpomenout na to, kdo byl trenérem Baníku před panem Komňackým, kdo začal skákat po gólu salta, kolik byla oficiální kapacita Bazalů v mistrovské sezóně, kdo dal hattrick v Tbilisi, který klub nastoupil v modro-oranžových dresech Baníku, čím vybavila maminka jednoho fanouška na cestu vlakem do Moskvy či jak se jmenoval ten „slavný“ fanoušek, který dával chytré rozhovory do Novy.

Výsledek celého večera zase není až tak důležitý, protože hlavně jsme se všichni dobře pobavili. Takže jenom pro statistiky – zvítězil pětičlenný tým Baník Baníku s 47 body z 55 možných před Havířovem (41), Vandráky z P1 (36), Jistebníkem z P2 (34), Študenty (32), trenéry FCB (31) a týmem Olympie (27,5). Organizátorům patří velký dík za přípravu, Olympii za poskytnutí místa, Martinu Lukešovi za super společné chvíle. Věříme, že začala nové hezká tradice a že nás bude příště ještě více. BP!