ODHALENÍ PAMÁTNÍKU ZALOŽENÍ KLUBU

6. 9. 2021

Ve středu 8. 9. 2021 odstartují oslavy stých narozenin klubu, které přinesou spoustu akcí v průběhu celého roku. To se netýká jen klubu, ale také fanoušků. A začneme zostra! Několik let jsme tento projekt připravovali takřka v režimu utajení. Náš srdeční projekt!

Všichni dobře víme, kdy a kde se začal psát příběh Baníku Ostrava – 8. 9. 1922 v restauraci U dubu. Víte ale, kde se dnes již neexistující hostinec nacházel? My to zjistili a rozhodli jsme se na tomto místě vzdát hold zakladatelům klubu osazením pamětního kamene!

Takřka stoletá historie, úspěchy i pády, zážitky, vzpomínky a přátelství, která nás pojí – to vše ukotveno na místě, kde vše začalo! Přijďte si poslechnout několik vět o počátcích, restauraci i kameni samotném. Ke slavnostnímu odhalení byli pozváni pánové Zdeněk Stanco a Miroslav Mikeska, o kterých můžeme s největší úctou mluvit jako o skutečných pamětnících našeho klubu. Nebudou chybět ani další zvučná jména naší fotbalové historie, nebo majitel klubu – pan Václav Brabec, díky kterému příběh pokračuje.

Ve středu v 15:45 dorazte ke Slezskoostravskému hradu (ideálně pěšky z centra), od kterého vás již povedou ukazatele. Po odhalení se přesuneme před Novou radnici, kde budou probíhat oslavy v režii klubu – opět s nemalým přispěním fanoušků!