Shromáždění na Prokešově náměstí

17. 10. 2012

Ve vydatném lijáku se nás sešlo pouze něco mezi třemi a čtyřmi stovkami a to je opravdu málo. Ačkoli se můžeme  snažit dívat  na akci pozitivně, musíme tentokrát připustit, že jsme žádnou velkou sílu radnici neukázali. Je jasné, že počasí se proti nám spiklo opravdu neskutečně, ale i přesto nás mohlo – a mělo – přijít mnohem více.

Na pódiu se postupně k převzetí stadionu Bazaly do majetku města Ostravy vyjádřili dva členové Čoník Bapi, předseda našeho OS Václav Daněk, hráči současného Baníku Martin Lukeš a Václav Svěrkoš, spolumajitel klubu Petr Šafarčík a jeden z honorárních čelenů OS Jaromír Nohavica. V jeho příspěvku zaznělo asi vše to, co zaznít mělo – potřeba zachovávat tradice nejen duchovní ale i hmotné  či výzva k fans, aby si zapamatovali, jak bude který radní nakonec hlasovat.

Shromáždění mělo – i přes malou účast – svou vypovídající hodnotu.  Dík patří všem, kteří přišli před podium, i těm, kteří na podium vystoupili a věc podpořili svými slovy. V sobotu má být celkem hezky – přijďme tedy ukázat radnici svou početnost alespoň na Bazaly při zápase proti Brnu. Máme co dohánět i napravovat – na hřišti i v hledišti.