SETKÁNÍ S VEDENÍM KLUBU

21. 2. 2013

Velice razantní vstup sdružení do nového roku potvrzuje vzestup významu OSBB, což dokazuje jak schválení „projektu Muglinov“ tak včerejší až po strop plná Sokolka na včerejším setkání s vedením FCB !!!

Ostatním fanouškům Baníku vzkazujeme: PŘIDEJTE SE K NÁM!!!

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další setkání !!!

Zároveň opět vyzýváme stávající členy k zaplacení členských příspěvků na rok 2013 !!!

 

Ve středu 20. února pořádalo OS Baník Baníku v restauraci Sokolka v Ostravě – Muglinově druhé setkání fanoušků s vedením klubu. Po letní premiéře tentokrát zavítal daleko větší počet příznivců. Vedle pánů Petra Šafarčíka a Libora Adámka byli přítomni také honorární členové OS Milan Baroš a René Bolf, dále tisková mluvčí Eva Šimčíková a ze sekretariátu Denisa Prucková. Úvod akce obstarala zhruba desetiminutová debata s Barym, poté už se ke slovu dostali zástupci vedení klubu. Dvouhodinová plodná debata se točila okolo různých témat spjatých s Baníkem, jak po sportovní stránce, tak hlavně po stránce ekonomické. Asi nejvíce diskutovaným tématem byl, podle očekávání, osud stadionu Bazaly.Celá akce byla zakončena společně zazpívanou klubovou hymnou.

Zde vám přinášíme základní přehled témat a komentářů vedení klubu k nim:

1. MILAN BAROŠ.

Hvězdná aktuální posila a navrátilec si nejprve vzala slovo. Přivítala fanoušky a konstatovala potěšení návratu po 11 letech na Bazaly. Cílem jeho mise je jednoznačná záchrana. Milan vyzval diváky, aby pomohli mladým klukům v těžkých utkáních. Poté dostal Milan několik otázek, než se přešlo k diskusi s vedením klubu.

a) Možnost hrát v útoku se Svěrkošem?  – na jaře to nepůjde, Venca se musí vyléčit. Pokud by zůstal v Baníku i v létě, tak je to možné. Milan ale upřednostňuje v případě dobré nabídky ještě dvouleté angažmá v cizině.

b) Bydlení?  – vilový komplex na Bazalech.

c) Plnovous?  – sázka s Ujfalušim, že oba vydrží v Galatasaray, i když nebudou hrát do 1. 5. 2013.

d) Nabídka Sparty?  – manažer Paska ho do Prahy netlačil. Když se angažuje zde v záchraně klubu, je samozřejmě nemyslitelné, aby šel do Sparty.

e) Reprezentace?  – to je uzavřená kapitola. Milana tam fotbal již nebavil, bylo to i změně atmosféry okolo týmu, která se nedala srovnat s érou Karla Brücknera.

f) Pozice v týmu?  – ještě nebyla s trenérem Pulpitem přesně diskutována, Každopádně to vypadá, že s českými Budějovicemi Milan v základní sestavě v sobotu nenastoupí.

2. DEBATA S VEDENÍM KLUBU

 – stavba centra mládeže

Existují dva projekty:

a) projekt pana Světlíka – jsou vykáceny stromy a čeká se na peníze ze zdrojů fondů EU.

b) spolupráce vedení s krajem – jsou v zájmu pozemky na Pískových dolech – na jaře by měl být představen projekt ze strany klubu po úspěšném jednání s hejtmanem.

 – klubový web

Slovo si vzala mluvčí Eva Šimčíková a konstatovala, že v lednu letošního roku došlo ke změně týmu lidí, kteří se podílejí na obsahu webových stránek a facebooku. Zároveň byli fanoušci vyzváni, že mohou posílat podněty k obsahu webových stránek a tyto podněty budou určitě zváženy. Úroveň webu jde tak nahoru. Klub se omluvil, že pozdní informování o změně zápasu zimní přípravy se Senicí i za slabou propagaci výstavy k 90. výročí Baníku.

–          stadion a město

Vedení klubu se právě vrátilo z Prahy, kde vezlo další podklady k auditu firmě, kterou si na audit společnosti Bazaly a. s. objednalo vedení města. Existují tři varianty řešení:

a) město koupí stadion

b) město koupí společnost Bazaly a. s.

c) město nic nekoupí

V případě prvních dvou bodů je jasný plán rekonstrukce stadionu, ale podmínkou pro město je, aby klub řádně pokračoval v procesu oddlužení. Výsledku auditu budou známy na konci března, postoj města by měl být oznámen na konci června tohoto roku.

–          proces oddlužení

K 31. 12. 2012 si klub zadal audit hospodaření. Při koupi byla dohoda s panem Peterou, že dluhy nesmí přesáhnout 100 milionů korun, což se bohužel nestalo. Chybí nedobytná pohledávka za Mageru ve výši 27 milionů korun. Plán na oddlužení se prodlouží z horizontu tří let na víceletý.

–          Petera

Tomáš Petera obdržel dva dopisy, jeden od FCB a druhý od společnosti Baník Invest o zaplacení závazků nad 100 milionů korun a škody, které Baníku způsobil. Z USA se na smluvenou schůzku do Ostravy nedostavil, nyní s ním nekomunikuje naše vedení. Vše přechází na právní cestu sporu.

–          Matěj Vydra

Klub neviděl z jeho přestupu ani korunu. 100% práv na hráče vlastní Udine, Baník má nárok na procenta, pokud Matěj odehraje za tento klub určitý počet zápasů, což se pravděpodobně vzhledem k jeho angažmá v Angli nestane. Za dalších přestupů nemá Baník ani procento, navíc musí po minulém vedení platit Jihlavě a agentům hráče dlužné peníze.  

–          venkovní ligová utkání

S problémem termínů, kdy venku hrajeme jen v pátek nebo pondělí může něco udělat Milan Baroš, když odmítne rozhovor s Otou Černým do pořadu Na slovíčko-)))

–          Světlík a portfolio sponzorů

Vítkovice jsou největším sponzorem Baníku a pokrývají 60% výdajů, sponzorská částka je sedmimístná. Problémem je, že je zde sice spousta silných firem, ale žádná nemá vztah k městu a regionu. Klub již delší dobu jedná o vstupu s OKD a panem Bakalou. Někteří sponzoři čekají i na vstup města do struktur klubu. Odrazuje je obraz Baníku jako klubu, který neustále balancuje nad propastí.

–          vstup města do Baníku

Jediným majetkem Baníku je stadion, takže dluhy může uhradit jeho prodejem městu.

–          Baroš a získávání sponzorů

Je dohoda s hráčem a manažerem Paskou o spolupráci i na tomto poli. Některé firmy se již samy ozvaly, a chtěly na Milanově příchodu do Baníku paratizovat tím, že nabízely za zviditelnění malé částky na podporu.

–          umělá tráva na Bazalech

Tato možnost je realizovatelná pouze při zhotovení tréninkového centra mládeže.

–          renovace Vítkovic

Klub je přesvědčený, že město nenechá Baník padnout. Po první etapě rekonstrukce Vítkovic se uskuteční Zlaté Tretra. Aby zbyly peníze i na Bazaly, jedná se v současné době o úspornější variantě rekonstrukce druhé etapy městského stadionu.

–          projekt stadionu Bazaly

Do 14 dní bude zveřejněna vizualizace nového stadionu.

–          Baroš a úroveň týmu

Milan vidí tým kvalitní, který na tréninku maká a je soudržný. Starší kluci musí pomáhat mladším. Během 4 – 5 kol je nutné být ve středu tabulky a mít klid. Samotný Baroš se cítí 100% zdráv a nechce zažít osud Svěrkoše nebo Jankulovského.

–          Fantiš na lavičce a posily?

Fantiš je natolik kvalitní, že se prosadí, což potvrdil i Milan Baroš. Při počtu odchodů a příchodů se napočítal poměr 6:7. Jediného hráče mimo vazbu na Baník si vybral trenér Pulpit a je to Vlastimil Stožický. Hable již za Baník hrál a zbylí kluci jsou z regionu. Hable i Soukup jsou na přestup. Bárotvi končí v létě hostování, ale bude se jednat o přestupu. V záloze je talentovaný Pavlenka a volal také Laštůvka, že pokud zůstane Bary, tak taky dojde-))))))V klubuod mládeže pracuje zpět na obnovení brankářské školy Ivo Schmucker.

–          Zeher

Klub kvituje, že podepsal velmi ponížený kontrakt. Smlouva mu končí k 30. 6. 2013.

–          Jankulovski

Pomáhal baníku externě. Nikdy nebyl a ani v současné době není součástí managementu klubu.

–          Bilbao

Města již spolupracují. Baník chce po fotbalové stránce začít jednat se španělským protějškem od léta, třeba na bázi výměnných kempů pro mládež atd.

–          béčko a juniorka

Béčko se pravděpodobně po sezoně zruší. Byl již radikální plán, aby padlo v zimě a nedohrála se MSFL. Nejsou hráči, peníze ani tréninkové plochy. Juniorka je spíše v řízení svazu, proto jsou nevýhodně pondělní hrací termíny a tento projekt je víceletý. Baník s ním počítá.

–          spolupráce s A. Hadamczikem

Je pouze na bázi osobní, nikoliv sportovní a obchodní.

–          spolupráce s regionálními kluby

Byla zde kritika klubů na osobu Vernera Ličky. Poté co pan Lička skončil, velmi se zlepšila spolupráce s Frýdkem – Místkem a Hlučínem. Co se týká mládeže, tak se navozuje spolupráce např. s Krásným Polem nebo Pustkovcem. Baník považuje hrací čas sobotu 17. 00 za nejvíce vhodný a je těžká otázka si navzájem vyhovět s amatérskými fotbalovými soutěžemi, aby se stíhaly i návštěva ligového zápasu.

–          baňky

V týmu byly dvě znepřátelené skupiny. Vedení klubu to natolik rozlítilo, že nyní situaci v týmu neřeší jako prioritu.

–          občerstvení a shopy

Situace se zlepšuje (pivní stany, návrhy nového zboží i návaznosti na Milana Baroše) a širší nabídka pro děti. Nové zboží bud nabízeno do třech týdnů. Prodejní místa jsou na Bazalech, ve Futuru a jedná se o třetím místě, které by bylo výhodné pro fanoušky. Permice na jaro nebyla prodávány ze zištných důvodů v návaznosti na příchod Milana Baroše.

–          tiskovka trenéra před jarem

Uskuteční se na Bazalech ve čtvrtek 21. 2. 2013.

–          Baroš a média

Milan bude nyní s médii ochotně komunikovat, ale pouze do konce své mise v Baníku, pak se stáhne do ulity. Baník konstatoval, že vztah s jedním nejmenovaným „ deníkem“ ho poškozuje, a je smutné, že místní novináři tak činí.

–          rozlučka s René Bolfem

Bude snad na Bazalech. V této věci sám Renda potvrdil, že ho kontaktoval Radek Slončík. 

–          spolupráce OSBB s vedením Baníku.

OSBB chce být nezávislým sdružením bez ohledu na to, kdo Baník vede a k tomu je mnoho pádných důvodů.