Ohlédnutí za sbírkou

13. 4. 2016

 

Před vánočními svátky loňského roku přišli Chuligani z Bazalů s myšlenkou uspořádat finanční sbírku pro největší bojovníky mezi námi – malé pacienty odkázané na pomoc oddělení dětské hematologie a hematoonkologie fakultní nemocnice v Ostravě.

Původní záměr byl vybrat peníze v úzkém kruhu fanouškovských skupin na zimním halovém turnaji. Přímo na místě bylo vybráno téměř dvacet tisíc korun. Přesto – nebo právě proto -padlo rozhodnutí dát možnost zapojit se také širší Baníkovské veřejnosti. Do věci se tak vložil spolek Baník Baníku, na jehož transparentní účet mohli fanoušci v průběhu ledna posílat své dary. Souběžně byl dražen podepsaný dres Milana Baroše z doby jeho působení v Galatasarayi, který pro tento účel věnoval jeden ze členů spolku, a který nakonec vynesl šestnáct tisíc. Samostatnou kapitolou pak je velké gesto samotného Milana. Když se o této iniciativě dozvěděl, neváhal a přispěl padesáti tisíci! Účet tak byl na konci ledna uzavřen na sumě 105.000,- Kč.

Vydražený dres už na novém místě.

Vydražený dres už na novém místě.

 

Dost bylo čísel. Začátkem března se zástupci fanoušků vydali na oddělenípředat symbolický šek. Malým Chacharům také přibalili něco z fanouškovské dílny – trička, šály, klíčenky, nálepky, nebo spoustu bonbónů Baníčků. Zkrátka drobné dárky, které potěší. Těmi ihned obtěžkali přítomné malé pacienty, jejichž radost ohromně zahřála u srdce. Fanouškům byl představen personál oddělení a řeč přišla také na využití darovaných peněz, z nichž dle předběžné domluvy část připadne na pořízení kontrolních monitorů a část na letní pobyty dětí. Šek pak byl předán do rukou pana primáře, doktora Bohumíra Blažka. Celou akci následně pečetí darovací smlouva a závazek, že na spolupráci v budoucnu opět navážeme.

Predani_poukazu

Předaní poukazu ve fakultní nemocnici.

Závěrem bychom chtěli srdečně poděkovat všem, kteří se na sbírce finančně podíleli, ale hlavně bychom rádi vyjádřili podporu těm, pro které byla sbírka určena. Malým bojovníkům a jejich rodinám!