Rozhovor s René Bolfem

8. 1. 2015
René Bolf

René Bolf

Jedna z největších ikon slezského klubu, René Bolf, nám poskytl rozhovor a vyjádřil se k současnému stavu Baníku.

 Rendo předpokládám, že stále sleduješ dění okolo klubu. Jak se Ti současná situace líbí?

Stejně jako pro celou baníkovskou veřejnost bylo odvolání trenérů i pro mě nemilé překvapení. Já jsem nesouhlasil už s výměnou trenéra Komňackého. Trenéři Svědík s Korytářem Baník jednoznačně pozvedli, vylepšili herní styl i přesto, že jim ze začátku moc lidí nevěřilo. Když si spočítáte počet bodů, který za působení trenérů Korytáře a Svědíka Baník získal, je jejich odvolání o to více nekoncepční rozhodnutí. Po těchto dvou trenérech bude pro nový realizační tým strašně těžké navázat jak výsledkově tak herně. Pokud takové výsledky a předváděnou hru nezopakují, doufám, že pánové Frňka, Helštýn a Šafarčík mladší ponesou plnou zodpovědnost.

Co říkáš na novoroční projev majitele klubu Petra Šafarčíka?

Trenér Svědík – Kdyby neměl autoritu, jak mu bylo vedením vyčteno, nikdy by Baník neuhrál tolik bodů. Baník by se nezachránil a nepřezimoval by na 5. místě.

Komunikační bariéra Výtka, že trenér Svědík neuměl cizí jazyk je bezpředmětná. Byl jsem v zahraničí a nikdy nikde se trenér neučil kvůli mně česky. Buď jsem se naučil jazyk já anebo byl v kabině klubem placený překladatel. Na Bazalech jsme svědky nového trendu.

Petr Šafarčík – i přes jeho zásluhy při připomenutí, že zachránil Baník, naprosto opomenul fanoušky, kteří celou dobu za klubem stáli a dokonce přispívali svými penězi na účet Baníku. Nebo na Milana Baroše. Je třeba se dívat před sebe, ne jen se ohlížet za tím co bylo.

Přestupy – Janko Greguš bude chybět nejen na hřišti, ale i v kabině. Jan Baránek dle mých informací z Baníku teď v zimě odejít nechtěl, jak bylo prezentováno. Doufám, že peníze za transfer skončí na kontě Baníku, část sezony za tyto transfery by měla být pokrytá.

Investoři – Nevěřím, že kvůli fanouškům investoři do klubu nejdou. Jestli to náhodou není alibi.

Myslíš, že existuje cesta, jak by se mohl FCB posunout k lepší budoucnosti? Jaká by měla být?

Je třeba najít investora s kapitálem, stabilizovat celý klub jak po finanční tak po sportovní stránce. Mladý mančaft se rozprodává, takhle to nejde.

Mohou pro to udělat něco i fanoušci, bývalí hráči či další „členové baníkovské rodiny“?

Ať chodí v co největších počtech. Musí být trpěliví a třeba se v brzké budoucnosti něco změní. Pokud mají v plánu nějak protestovat, hlavně ať se vyvarují násilnostem, ničemu by to nepomohlo.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům Baníku?

Ať jsou pořád stejní, nejlepší v republice! A zároveň bych jim rád popřál všechno nejlepší do Nového roku!