O nás

Vznik spolku Baník Baníku byl motivován snahou fanoušků zamezit úpadku, nebo rovnou zániku klubu na konci éry majitele Tomáše Petery. Cíl byl prostý – prostřednictvím široké členské základny a z ní plynoucích finančních prostředků zachránit značku FC Baník Ostrava v případě krachu klubu. K tomu naštěstí nedošlo, bohužel se však nenaplnily ani naše optimistické vize o rychle rostoucím počtu členů, a tak se v následujícím období, kdy byl klub veden Liborem Adámkem a zejména Petrem Šafarčíkem, spolek zaměřil na podporu sportovních, kulturních či charitativních akcí uvnitř i vně fotbalové subkultury. Na našem zájmu o budoucnost klubu se však pranic nezměnilo. V době vrcholícího boje fanoušků s vedením pod taktovkou P. Šafarčíka se spolek stal majitelem ochranné známky historického názvu „SK SLEZSKÁ OSTRAVA“. Klub přečkal další existenční krizi a vstoupil do nové, snad již úspěšné éry.


V ní bude náš spolek nadále sledovat zájmy, které stály na počátku jeho vzniku. Budeme mapovat dění v klubu s vírou, že už se nevrátí obavy o samotnou existenci Baníku. Budeme se organizačně i finančně podílet na iniciativách spjatých s Baníkem Ostrava. Budeme sdružovat aktivní fanoušky. Povedeme dialog s vedením klubu a zasadíme se o jeho zprostředkování svým členům i široké fanouškovské veřejnosti. Budeme i nadále organizovat a podporovat dobročinné akce, ať už fotbalové, či nefotbalové.


Čím více nás bude, tím vyšší cíle si můžeme stanovit! Pokud je pro Vás Baník srdeční záležitostí, rádi Vás přivítáme ve svých řadách.


Stanovy spolku jsou k dispozici na této stránce. Přihláška pak zde.