SETKÁNÍ S VEDENÍM TRVALO PŘES DVĚ HODINY!!!

11. 7. 2019

V úterní podvečer se sešlo zhruba 150 fanoušků Baníku v restauraci Parlament, aby diskutovali s vedením klubu prakticky o všem, co je zajímá. Za vedení klubu dorazil majitel pan Václav Brabec a výkonný ředitel pan Michl Bělák. Více než dvě hodiny trpělivě odpovídali na všemožné dotazy, což je zřejmě rekordní čas těchto setkání. Děkujeme všem za účast a srdečně vás zveme na další akce pořádané spolkem Baník Baníku, hlavně vás však ZVEME DO NAŠICH ŘAD!!!

DSC_6746

Tady je stručný přehled toho, co na Parlamentu zaznělo, berte to prosím s rezervou, přepis je tvořen „na koleně“, ne vše musí být úplně přesné!

Cíle: Minimálně zopakovat předešlou sezónu. Poháry se nemusí vyloženě povést letos, ale cílem je v příštích 5 letech 4x hrát poháry.

Mladí: Nechceme je uměle tlačit do kategorií výš než na kterou mají. Když budou trénovat s Áčkem a po roce se vrátí do dorostu nebo do B týmu nedělá to dobrotu. Jestli chtějí hrát za Baník, musí na to mít.

Hostovačky: Souvisí s tím. Baník by rád v budoucnu posílal hráče do Karviné a do Opavy, aby tam hráli v době, kdy nebudou mít na A-tym. V tomhle se velmi osvědčily Vítkovice. Bude snaha tam do smluv dávat povinnou minutáž, aby hráči hráli.
Smlouvy: Kuba Šašinka prodloužil v Baníku, do Karviné jde hostovat, o případné opci se jedná, ale pokud bude, tak to bude nejdražší hráč Karviné. Probrat se může i v pozdějším věku. Azevedo má v Baníku smlouvu minimálně ještě rok. Helešic bude zítra prodlužovat o dva roky a do Budějovic jde hostovat s tím, že v zimě se může stáhnout zpět. Na bekovi bude hrát Granec nebo Holzer (toto celý Parlament velice pobavilo). Velká naděje se pořád vidí v Ondrovi Šašinkovi. Je docela možné, že ještě odejde někam hostovat, protože přes Smolu, Kuzmu, Diopa, Baryho by jen stěží hrál.
Dresy: Baník má bohužel smlouvu s Adidasem. Funguje to tak, že Baníku dají katalog ze kterého si Baník musí vybrat a basta. Dobrá zpráva je, že je to poslední rok a Baník bude hledat nového dodavatele nebo lepší smlouvu.
Zázemí: Pokud vše půjde dobře od září bude Baník na Vistě i na Bazalech, pokud ne, tak až od října nebo tak. B tým bude hrát v Markvartovicich. Baník má taky zájem zájem o hřiště v Radvanicích. Ale zdržují to tradičně úřady, insolvence atd. Baník by se na Bazaly měl vrátit i co se týče kanceláří.
Ridera, sponzoři: Pan Brabec se s majitelem Ridery bavil, ale zatím je to jen takové oťukávání. Věří se, že se Rakovi podaří sehnat silné sponzory.
Rozpočet: Okolo 160 mil. Z toho asi 30-40 % platí pan Brabec. Velký dík!!!!
Posily: Přestupak je dlouhý, uvidí se, nechceme nic slibovat. Reiter přišel zhruba za 7 milionů, velká sleva z Haškových 100… Smola byl číslem jedna Panika a Jankula, tak je tady a zadarmo. Potočný byl číslo 2 za Reiterem, jelikož je tu Reiter Potočný padl. Reiter je údajně velice jistý tím, že bude náš nejrychlejší hráč. Věří si i na Grance. Celkově jsme s posílením velice spokojeni.
Streamy: Bylo to domluvené s Fortunou (myslím, špatně jsem slyšel tuhle část), ale padlo to kvůli indispozici kameramana, narychlo se snažilo najít jiného, ale posílat na 12 dní s týmem člověka kterého neznáme není úplně ok.
Tijani: Jedná se s Afričany, Baník zájem má, balón je na jejich straně, nechtějí zrovna málo, Baník nabízí procenta z příštího prodeje. 
Stadion: Jedině Zárubek, ale je to hudba budoucnosti. Pokud má někdo tip na lepší místo, sem s ním!!!
Ticketing: O problémech s permicemi se ví, podobné jak s Adidasem. Smlouva s firmou, která to úplně nezvládá, je jaká je. Snad se to podaří vyřešit.
Stadion, pivo, klobásy: Nemáme do toho co mluvit. Radegast by třeba byl rád partner Baníku ale chce čepovat své pivo za svých podmínek. Baník by rád vyhověl, ale absolutně do toho nemá co mluvit. Když už si pan Brabec myslel, že je na něčem dohodnutý s ředitelem zodpovědným za stadion, tak skončil. Přišel nový, řekl: Hele já jsem tu jen na 4 měsíce se mnou to neřeš. Pan Brabec, ale věří, že se dříve nebo později dohodne. Baník už je lehce v plusu co se týče výdajů a příjmů z jednoho zápasu.
Brabec místopředsedou FA: Není si jistý, možná by toho na něj bylo moc, Ještě uvidí jestli bude kandidovat. DSC_6762
Nadstavba: Baník je pro zrušení (není zdaleka jediný), je to velká zátěž na hráče i klub. Na druhou stranu točí se v tom kopa peněz za sázky, takže kdo ví. Bude se o tom jednat a do konce roku se uvidí.