Odpověď na návrh projektu Hledáme…

4. 3. 2014

„Dobrý den všem,

dovolte mi pár vět směrem k Vaší iniciativě v projektu Hledáme….

Předem za vedení FCB děkuji za Vaši snahu nám přispět v oblasti vyhledávání nových talentů. Možná se Vám to nebude zdát, ale toto téma je velmi ožehavé a získávání hráčů z okolních klubů je velmi složitý proces (většinou). Obecně vzato, kluby své hráče zkrátka pouštět nechtějí. Mnohdy k tomu mají i relevantní důvody a navíc jsme v prostředí kde se lže, hráči se doslova kradou a už dopředu je jakákoli snaha nebo zájem o hráče brána negativně.

V klubu máme jasně nastaven postup a zodpovědnosti při vyhledávání a oslovování hráčů okolních klubů a jdeme cestou korektních postupů. Nehceme být klubem, který hráče z pozice síly bere, jak se mu zlíbí. Naopak chceme, skrze postupy které nastavujeme (nejen ve „Skautingu“), Baníku budovat důvěryhodnost férového partnera. Pozor, tímto vůbec nepochybuju o čistotě Vašeho záměru a nijak ho nezpochybňuju, vím, že je max v pořádku a znovu za něj děkuji. Nicměnéně do doby, než se o Baníku bude zase mluvit s úctou, by mohla tato snaha jít proti postupům, které momentálně nastavujeme. Nelze vše popsat do pár vět v mailu, proto budu – budeme rádi, kdyby se nám povedlo setkat se osobně na společném setkání a vše detailněji rozebrat. Včetně celkového nastínění naší cesty, co jsou pro nás priority a proč, zkrátka prodiskutovat vše, co se týká mládeže – tedy budoucnosti FCB.

S navrhovatelem projektu jsme si nastínili možnost, kde a jak, by se v podobném duchu jak zamýšlíte, dala Vaše iniciativa využít. Vyžaduje to ale širší diskuzi, nápad je to super. Vítáme každou aktivitu a nechceme, aby něco „vyšumělo“… I proto, pojďme se sejít a diskutovat.
Pokud máte o toto setkání zájem, navrhuji sejít se přímo na Bazalech, termín a čas bychom si přes mail domluvili. Vedení FCB a zástupci fanoušků FCB, téma – mládež FCB.

S přáním pohodového dne, za FCB metodik a šéftrenér mládeže, Rostislav Helštýn.“