POMOC LIDEM

2. 3. 2022

Ahoj Chachaři,

netřeba se rozepisovat, politikařit a mudrovat o situaci na Ukrajině, která je co by kamenem dohodil. Válka z domova vyhnala statisíce lidí jako my, kteří potřebují pomoc. Vůči tomu nemůžeme zůstat lhostejní. Využijme toho, že se nás pravidelně scházejí tisíce a společně podpořme vlnu solidarity, která zaplavila i Ostravu.

Situace na Ukrajině, únikových koridorech ze země i sběrných místech se mění, takže se mění i aktuální potřeby humanitárních pracovníků. Formou sbírky proto reagujeme na přání Sbírky města Ostravy. Pokud budeme v akci pokračovat také při dalších zápasech Baníku Ostrava, může se seznam poptávaných věcí měnit. Sledujte proto aktuální informace na našich kanálech.

SBÍRKA BUDE VÝJIMEČNĚ PROBÍHAT JEŠTĚ PŘED BRANAMI STADIONU v prostoru pokladen, aby se mohli pohodlně zapojit také fanoušci navštěvující hlavní tribunu a abyste nemuseli s případnými dary procházet kontrolou u vstupu.

Na zápas Baník – Liberec (sobota 5. 3. od 18 hod.) PROSÍM NOSTE POUZE NÍŽE UVEDENÉ:

LIBOVOLNÉ FINANČNÍ DARY, které vhazujte pouze do označených „čapka“ pokladniček v obvyklých rukou.
ZDRAVOTNICKÝ MATERIÁL, originálně zabalený s co nejdelší expirací, běžně dostupný v lékárnách:
– obinadla,
– elastická obinadla,
– sterilní čtverce,
– zaškrcovadla minimální šíře 6 cm,
– sterilní obvazy č. 3,
– termofólie,
– dlahy typu SAM,
– trojcípé šátky,
– nesterilní nitrilové rukavice,
– izotermické fólie (zlaté, stříbrné),
– cívkové náplasti.

Zdravotnický materiál, kterého je opravdu akutní nedostatek, předáme Sbírce města Ostravy. Finanční prostředky pak Českému červenému kříži, pokud je nevyužijeme na nákup výše uvedeného materiálu v závislosti na aktuální situaci (o všem vás budeme informovat).

Děkujeme všem, kteří myslí na druhé a prosíme o masivní sdílení příspěvku. BP!PS: situace v lékárnách prý není v důsledku velké ochoty pomáhat zrovna růžová. Mnoho z uvedeného však obsahuje klasická autolékárnička, takže pokud nějakou neprošlou najdete, klidně ji vezměte.
Spolek Baník Baníku