VZNIK OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ BANÍK BANÍKU

12. 2. 2012

Na konci podzimu 2011 bylo už asi i těm nejnaivnějším snílkům jasné, že je situace okolo našeho klubu kritická. Ligové áčko na sestupových příčkách, dluhy dosahující závratných výšin, stadion Bazaly prodaný, mládež nemá kde trénovat a tak by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho…

Po krachu projektu nazvaném Správní rada, který měl jepičí život, přišla na pořad dne otázka „co teď?“ Dívat se nečinně na to, jak se náš milovaný klub blíží k zániku? Několik lidí se proto sešlo v hospodě u piva, původně proto, aby se domluvili, co dále se správní radou. Poté, co si mezi sebou vyjasnili, že v této taškařici se pokračovat rozhodně nebude, padl návrh, že by se mohlo zkusit založit občanské sdružení. V tehdejší situaci mělo spíše jít o jakousi pojistku, aby ve chvíli, kdy dojde k nejhoršímu, bylo aspoň trochu na čem stavět.

V období okolo konce roku se pak tak trochu testovalo, co na to lidi. Většina ohlasů byla pozitivních, navíc se ukázalo, že by případné OS mohlo mít velkou podporu jak mezi bývalými hráči, tak i mezi jinými osobnostmi baníkovské fanouškovské obce…

No a potom už následovala doslova mravenčí práce. Ujasňovaly se podmínky, dávaly se dokupy stanovy, připravovaly se webové stránky atd. Samozřejmě se konaly další pracovní schůzky, kdy jsme po restauraci „Spolek“ navštívili i kavárnu „Moravanka“ a na řadu přišlo i kultovní místo ostravských fans restaurace „Parlament“. Nakonec jsme, hlavně z praktických důvodů zakotvili v „Joker club“ v Muglinově, který se stal i oficiálním sídlem sdružení. Zhruba v polovině února pak byly stanovy hotové, podepsané osmnáctkou zakládajících členů a odeslány ke schválení.

V polovině března pak byly stanovy schváleny a 19.3. se mohla uskutečnit schůze, na které byl zvolen devíti-členný výbor, do jehož čela byla za předsedu zvolena jedna z ikon baníkovské historie, pan Václav Daněk!

Mezitím došlo k převratným změnám ve vedení FC BANÍK OSTRAVA, což nemohlo tuto iniciativu fans zastavit, naopak to prozatím vypadá, že by se mohly otevřít dveře k daleko širší spolupráci, popř.i vstupu OS do majetkových struktur klubu. Občanské sdružení BANÍK BANÍKU je tak v této chvíli připraveno vstoupit do „běhu dějin“, a záleží už hlavně na nás všech – fanoušcích Baníku, jak s ním naložíme a jaká nakonec jeho role v historii našeho milovaného klubu bude…KING BANÍK !!!